000dzien

Dzień dla życia w Krakowie – 11 czerwca

Pomaganie mamy we krwi! Zapraszamy na „Dzień dla życia”– plenerową akcję propagującą honorowe dawstwo.
Bądźcie z nami w niedzielę, 11 czerwca w godz. 11.00- 16.00, Papiernicza 2. Wstęp wolny.

Czy wiecie, że oddając krew, rejestrując się w bazie dawców szpiku lub podpisując oświadczenie woli o zgodzie na przeszczep narządów po śmierci możecie uratować komuś życie?

Podczas „Dnia dla życia” będziemy przekonywać nieprzekonanych, a także pobierać krew od tych, którzy już się zdecydowali.
Będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego oraz podpisać oświadczenie woli o chęci pośmiertnego przekazania narządów do przeszczepu.

Dla osób oddających krew super vouchery i inne upominki.

Pierwsze 2 osoby, którym uda się oddać krew, otrzymają pojedyncze skoki na bungee!!

PROGRAM:

Plener Dworku Białoprądnickiego / Budynek Główny
ODDAWANIE krwi, REJESTRACJA do bazy dawców szpiku, możliwość podpisania OŚWIADCZENIA WOLI o przekazaniu narządów po śmierci, stoiska informacyjne

11.00 -14.00 Dzień dla życia w dużym formacie – malowanie live – autorska wizja Mikołaja Rejsa – twórcy związanego ze street-artem, zajmującego się m.in. edukacją artystyczną i społeczną funkcją sztuki ulicy.

11.30 – 12.30 – Zajęcia Zumby dla rodzin z dziećmi prowadzone przez Annę Półtorak z klubu Magic Fit

12.00 – Origami z sercem – rodzinne WARSZTATY origami

13.00 – MAGIA mydlanych baniek – niezwykły POKAZ baniek mydlanych i zamykanie w bańkach

14.00 Rejs po sztukę – Plenerowe warsztaty dla dzieci i dorosłych z Mikołajem Rejsem

16.00 KONCERT zespołu YOY – duetu tworzonego przez charyzmatyczną wokalistkę Joannę Markowską i Szymona Wyrembaka, wokalistę i gitarzystę takich formacji jak Terapia, Wyremfunk czy Bunga Band. Będziemy bawić się przy dźwiękach pop, funk, alternative, jazz i rock n’ roll.

Ponadto:
– ZBIÓRKA funduszy na walkę z białaczką limfoblastyczną (leki, badania i suplementy diety)
dla chorej Oli, podopiecznej Fundacji 3-4-Start

Fundacja 3-4-Start przygotuje dla najmłodszych uczestników warsztaty z Alexander Toys:
W programie:
– tworzenie Piaskowych Malowanek
-wystawa Małego Konstruktora,
– nawlekanie kolorowych kulek z Sową Mądrą Głową,czyli zabawa z Nawlekaj Nie Czekaj!
– zabawa z Magicznymi Mozaikami
– rozgrywki Gorącego Ziemniaka
– rozgrywki Mam Cię!
Na uczestników warsztatów czekają upominki.
Zapraszamy do wspólnej zabawy i włączenie się do pomocy naszej podopiecznej Oli – chorującej na ostrą białaczkę szpikową ! Do zobaczenia!